lki@lki.lt lki@lki.lt   EN  
   
 

Naujienos » Nauja interneto naršyklės „Mozilla Firefox“ laida 3.5


Nauja interneto naršyklės „Mozilla Firefox“ laida 3.5

2009-07-01

Birželio 30 d. išleista nauja interneto naršyklės „Mozilla Firefox“ laida 3.5. Ji lokalizuota daugiau kaip septyniasdešimčiai kalbų. Tą pačią dieną išleistos visų kalbų, tarp jų ir lietuvių, versijos kartu su originalia angliška versija.

Toks lokalizavimo operatyvumas labai svarbus mažesnėms tautoms – jos turi galimybę naudotis naujausia programine įranga nuo pat jos atsiradimo momento, nesvarbu, kurioje šalyje ji gimė.

Naujos laidos su nedideliais patobulinimais, ištaisytomis klaidomis, užtaisytomis saugumo spragomis, išleidžiamos dažnai. Jos atnaujinamos automatiškai.

Naujos kartos laidose (jų numeriuose po taško tik vienas skaičius, paprastai 0 arba 5, pvz., 3.0, 3.5), būna kur kas daugiau patobulinimų ir esminių naujovių. Jas reikia parsisiųsti ir įdiegti patiems. Šią 3.5 laidą galima parsisiųsti iš „Mozilla Europe“ svetainės.

Informacija apie naujoves ir patobulinimus pateikta minėtos svetainės tinklalapyje. Paminėsime keletą jų:

  • Į naršyklę įtraukta keletas privatumą užtikrinančių priemonių (pvz., galima naršyti žiniatinklį nepaliekant pėdsakų).
  • Pagerinta apsauga nuo kenksmingų programų ir netikrų svetainių.
  • Pagerintas seansų atkūrimas – netikėtai išsijungus kompiuteriui ir vėl jį ijungus grįžtama į tą pačią naršymo vietą žiniatinklyje.
  • Patobulintas darbas su naršymo kortelėmis.
  • Patogiau ir įvairiau tvarkomas naršymo žurnalas.
  • Įtraukti nauji HTML5 kalbos garso ir vaizdo elementai.
  • Naršyklės sparta padidėjo maždaug du kartus lyginant su 3.0 laida.

Nuolatinis tobulinimas, greitas papildymas priemonėmis, užkertančiomis kelią naujai atsirandančioms grėsmėms iš interneto, ir operatyvus lokalizavimas padeda našyklei „Mozilla Firefox“ ir toliau išlikti naršyklių lydere. 

 
   
 
© 2001–2014 Lietuvių kalbos institutas
Atnaujinta 2010-02-25